Наші послуги

ЩО МИ МОЖЕМО ?

Які завдання ми вирішуємо? Мабуть, тут необхідно зосередити увагу на основних розділах нашої діяльності. Якнайповнішу інформацію можна отримати, звернувшись до нас з конкретного питання. Томограми містять величезний об'єм інформації про будову органів і тканин в певній анатомічній зоні. Структура, взаємноспіввідношення органів між собою, їх розміри, конфігурація - ось ті основні моменти, які ми оцінюємо в ході дослідження. Магнітно-резонансний томограф влаштований таким чином, що в ході одного сеансу неможливо обстежувати усі зони інтересу. Значить, одному з найважливіших завдань для лікаря, направляючого свого пацієнта на МРТ, являється точна вказівка для нашого лікаря тієї анатомічної області, в якій належить виконати дослідження. Окрім цього, існує велика різноманітність спеціальних програм і методик досліджень. Кожна з таких програм підготовлена для виявлення характерних ознак певної групи патологічних змін. Тому провести МР-дослідження по усіх програмах відразу - украй тривала і дуже дорога процедура. Як і інші медичні дослідження, МРТ служить для виявлення тих захворювань, які неможливо виявити іншим способом. Або інший спосіб неприйнятний в силу, наприклад, протипоказань. Значить, доктор, що лікує, направляє пацієнта на МРТ, повинен формулювати конкретну мету такого напряму.
У яких же ситуаціях МРТ може бути максимально ефективним методом діагностики?

-ГОЛОВНИЙ І СПИННИЙ МОЗОК

До самого останнього часу дослідження структури і функції головного і спинного мозку були найменш розробленою частиною медичної діагностики. Тільки на початку 70-х років ХХ століття з винаходом рентгенівської комп'ютерної томографії (КТ) це завдання отримало своє перше рішення. Проте, КТ зв'язана з рядом істотних недоліків : шкідливе для організму рентгенівське випромінювання (нехай навіть і в дуже невеликих дозах), неможливість отримання висококонтрастних зображень структур головного і спинного мозку без введення рентгенівських контрастних речовин та ін.
МРТ вільна від цих недоліків в силу фізичного принципу отримання зображень. Запальні, онкологічні захворювання головного і спинного мозку, ішемічні (стан порушення кровообігу) поразки їх тканин, крововиливу, травматичні поразки, спадкові захворювання, пов'язані з порушенням структури головного і спинного мозку, - ось основні групи патологічних станів, діагностика частенько неможлива без допомоги МРТ.

•ХРЕБЕТ

Поняття остеохондроз увійшло до нашого повсякденного життя давно. У тій або іншій формі це захворювання вражає кожну людину. Друга половина життя безлічі людей ускладнюється появою болів в області хребта, найчастіше в шийному або поперековому відділі. В деяких випадках ці болі носять дуже виражений характер, заподіюючи масу незручностей, а іноді навіть ведуть до знерухомлення і інвалідності. Багато фахівців вважають цю недугу наслідком постійного вертикального навантаження на хребет. Найбільше при цьому страждають міжхребцеві хрящові диски. Вони складаються з пружної сполучної тканини, що приймає і пом'якшувальної, поштовхи і вертикальні навантаження. Поряд із задніми краями дисків розташований спинний мозок, нервові стволи, що виходять з нього. Порушення в міжхребцевих дисках призводять до роздратування цих нервових структур, до появи дискомфорту, " болів у відповідь".
Як же розпізнати, який саме міжхребцевий диск уражений, і в якій стадії знаходиться процес розвитку патологічних змін? Адже від цієї інформації безпосередньо залежить тактика необхідного лікування. На сьогодні найбільш інформативним діагностичним методом в подібній ситуації у всьому світі визнана МРТ. Окрім остеохондрозу існує маса інших патологічних станів хребта і розташованих рядом утворень (запальні і пухлинні захворювання, травматичні ушкодження хребців і утримуваного хребетного каналу та ін.).
Більшість з таких захворювань на етапі діагностики також вимагають проведення МРТ .

•КОЛІННИЙ СУГЛОБ

МРТ колінного суглоба - найефективніший метод сучасної діагностики. Річ у тому, що іноді визначити реальну причину патології украй складно, і лише МРТ дає можливість встановити істинну причину захворювання. МРТ колінного суглоба дає лікареві унікальну можливість повного і детального дослідження хворобливих змін. Крім того, МРТ колінного суглоба дозволяє оцінити фізико-хімічні, фізіологічні і інші патологічні процеси як коліна в цілому, так і його окремих структур.
При МРТ колінного суглоба комп'ютер створює серію щонайтонших зрізів.
Результатом стає тривимірна модель, в якій легко виділити навіть такі найдрібніші елементи, як посудини, нерви, і ін.

•КУЛЬШОВИЙ СУГЛОБ

Магнітно-резонансна томографія МРТ тазостегнового суглоба дає можливість фахівцеві: вивчати морфологію: зв'язкового апарата; хрящовій тканині; мягкотканных утворень тазостегнового суглоба; досліджувати структурні порушення; оцінити фізико-хімічні процеси в окремих структурах тазостегнового суглоба. Кожен МРТ знімок супроводжується детальним описом высококвалифицированых лікарів-рентгенологів.